wtorek, 19 lutego 2013

Kurczak w gorsecie

W małych miasteczkach niewiele jest ofert w dziedzinie rodzaju mięs. Zazwyczaj kupuje się kurczaka, wieprzowinę, czasem kaczkę lub wołowinę, coraz częściej indyka. W moim domu często gości kurczak bo sposoby na jego przyrządzenie są nieograniczone. Dziś jeden z nich :

Kurczak w gorsecie :

- 1 podwójny filet z kurczaka
- 1 żółta papryka
- 1 duża cebula
- 1 łyżeczka czerwonej słodkiej papryki w proszku
- 1 łyżeczka czerwonej ostrej papryki
- 1 łyżeczka curry
- sól, pieprz
- 2 łyżki oleju
- 1 opakowanie ciasta francuskiego
- 1 jajko


Filet kroimy w kosteczkę , cebulę w piórka a paprykę w słupki. na patelni rozgrzewamy olej.  Podsmażamy na nim paprykę, po chwili dodajemy cebulę i chwilę smażymy. Jak cebula się zeszkli dodajemy kurczaka. Smażymy aż zbrązowieje i wtedy dodajemy przyprawy, sól i pieprz.
Na płaskiej dużej blasze układamy ciasto francuskie  tak aby został ułożony prostokąt. Naci nacinamy boki ostrym nożem, zostawiając środek nie tknięty. Górne i dolne brzegi ( po obu prawych i po obu lewych stronach) ciasta odrywamy tak aby ułożył nam się półkrzyż i odkładamy na bok. Na środek układamy podsmażonego kurczaka z papryką i cebulą,  Rozcięte boki , górę i dół układamy w warkocz. Z odłożonych kawałków wycinamy kształty( np. kurczaczki) i układamy na  złączeniach warkocza. Całość smarujemy rozkłóconym jajkiem i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200C na  15-20 minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz